Still shaking, nothing reconciled...

Nuda

14. března 2011 v 23:51 | Jane Ensslin |  Každodenní kecy
To už se mi dlouho nestalo. Naposled asi když jsem byla na tom plese, kde jsem nemohla tancovat, ale musela jsem tam do půl jedné sedět. Dneska jsem prožila další dlouhý večer, kdy jsem jen seděla u stolu, pomalu upíjela pití (a věděla jsem, že můžu vypít jenom to jedno pivo, protože se nesmím opít a stejně nemám víc peněz) a nudila se. Seděla jsem u stolu plného lidí, se kterýma jsem si ale neměla co říct.


Rozumněla jsem si max. se třema lidma. S oslavenkyní trochu (i když mi dávala neustále najevo svou nadřazenost, protože je jí přece dneska už devatenáct). Nejvíc asi s tou holkou, co bydlí na pokoji na intru s Oslavenkyní, ale bohužel jsem zapomněla její jméno. A pak možná s mojí tzv. nejlepší kamarádkou, která vysvětlovala svým spoluroztleskávačkám "ona má takové svoje názory" a říkala to tónem, jako by to bylo něco nenormálního, divného, ale prostě to tak je. Blahosklonný tón, to je ono. Možná už jste to někdy taky zažili. Já samozřejmě taky, ale už jsem se s tím dlouho nesetkala.

V poslední době jsem si totiž dokázala vytvořit takový mikrosvět lidí, s kterýma si rozumím a se kterýma se bavím. Vlastně jsem se stýkala skoro výhradně s lidma, se kterýma jsem si rozumněla a se kterýma jsem být chtěla. Nevím vlastně ani, jak se mi to povedlo. A tak to byl pro mne asi trochu šok, potkat se zas s cizíma lidma, se kterýma si nemám co říct, a který mnou očividně pohrdaj (a mně naprosto nezajímaj). Poslední dobou jsem se moc nepotkávala a neseznamovala s novýma lidma, a když, rozumněla jsem si s nima. (Možná to bylo tím, že to nebyly čtrnáctileté bárbínky, ale dvacetiletí, zcela normální kluci.)

Jsem naštvaná na svojí kámošku a štve mě to. Přijde mi, že si vlastně skoro s nikým nerozumím. (To je normální, co?) Taky mě štve, že poslední dobou nejsem schopná vůbec nic napsat. Chtěla jsem psát články na různá témata a víc než polovinu z nich už jsem stejně zapomněla. Taky mě štve, že bych se chtěla zamilovat, ale nejde to (kromě toho, že ani nemám nikoho, do koho bych se mohla zamilovávat). Štve mě netolerance ostatních a asi i moje. (I když já si to aspoň uvědomuju a snažim se proti tomu něco dělat). Taky mě štve, že jsem nestihla dopsat tu práci na občance, a to máme tu skvělou učitelku jen do konce roku, pak budem mít na občanku naší současnou angličtinářku. Štve mě, že jsou někteří lidé moc stydliví a nepřímočaří. A štve mě, že pořád něco odkládám a nesnažím se dostatečně o splnení mých snů.

Budu to brát jako seznam. Vytisknu di to abych si to mohla odškrtávat. Nechci, aby mě něco pořád štvalo, protože naštvanost mě dost štve.


Na téma týdne nic psát nebudu, protože u jsem na tohle téma psala asi dvakrát, naposled v únoru, a nechci se zbytečně opakovat. Chtěla jsem napsat na minulé téma, a taky na to, čeho jsem si začala kolem sebe všímat. (Hele, nějak se mi ta zapomenutá témata začínají vybavovat!...)

P. S.: Pořád musím polsouchat tuhle písničku. Nevím proč, když jí ani nerozumím (až na slova Michael, fotoalbum a bikiny). Nina Hagen byla už v začátcích fascinující.

 


Komentáře

1 Edith Holá | Web | 15. března 2011 v 9:31 | Reagovat

Dala jsem si ten tvůj únorový do žebříčku k TT na svém blogu. Přijde mi zajímavý tím, že právě říkáš, že náctiletý nezačínají proto,a by byli cool. V článcích to tak je, že začínaj z frajeřiny a aby byli in. Mně přijde, že zatím něco ještě musí být. Zvlášť když se z toho stane závislost už v tak mladém věku.
P.S. Dodnes mám mikrosvět. Stýkám se spíše s lidmi, které jsou mou krevní skupinou.

2 iwka | Web | 15. března 2011 v 10:09 | Reagovat

Právě že ten článek by měl být o tom že to nikomu neberu pokud tím neotravuje ostatní ... neříkej mi že tobě nevadí když si např. někdo pustí na zastávce nahlas nějakou písničku která se ti nelíbí ...

3 Edith Holá | Web | 15. března 2011 v 10:43 | Reagovat

Zadej si na youtube Waits coffee:-) Nebo Waits Pop cigarettes:-) Kdysi jsem to viděla na fesťáku. Existuje i celovečerní "Kafe a cigára" od Jarmusche, ale to už nebylo ono. Ty kratší od něj byly lepší.

4 Blé | Web | 15. března 2011 v 11:34 | Reagovat

tak tentokrát jsem si vzpoměla napísničku od The Rabble - Bored

Poslední dobou mám pořád nějaké nápady, jenže já jsem neschopná je ztvárnit tak jak jsem si představovala a hrozně mi to sere...
chtěla jsme totiž udělat tamto a nakreslit tamto a dodělat tuto..,ale když se nad tím tak zamyslím.. kdybych to vážně CHTĚLA, tak bych to udělala a našla bych si ten čas.  :/

5 Great Mhery | Web | 17. března 2011 v 17:45 | Reagovat

Mé štěstí je, že mám mikrosvět a lidi mimo můj mikrosvět mě na oslavy nezvou. Vlastně, nikdo mě moc nezve. Já mám přátele, ale na oslavy a přespávání mě moc neužije. Obzvlášť na přespávání, jsem možná posedlá svým domácím řádem...
Čím víc myšlenek mám, tím víc jich ztratím a zapomenu. Ikdyž, stačí jen jedna, abych jí zapomněla.

6 vvart | Web | 22. března 2011 v 10:45 | Reagovat

takové nálady na člověka občas spadnou. Já to znám. Až do nedávna jsem se bavila s jednou holkou, co si říkala moje kamarádka, v té době jsem znala hodně lidí, ale málo, tak jen na oko.. Nějak jsem se s ní přestala bavit a našla si tři super kámošky, které jsou fakt bláznivé a mám je moc ráda, sice jsou jediné, které teď mám, ale jsem za ně ráda. Něco podobného jako tvůj mikrosvět :) přeju hodně štěstí do života a ať se zaláskuješ, nijak to ale nevyhledávej, jinak to nepřijde.. to jsou zákony schválnosti. Uvidíš, jednou půjdeš po ulici a BUM! =) můj problém je zas ten, že jsem zamilovaná a nemůžu se odmilovat.. Ach jo, ten život... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.